| Ctmfresh28 a întrebat:

Vreau niste servere pe samp romanesti roleplay 0.3e.In afara de :b-zone, linkmania,egaming,rgaming,prounionrpg, etc.

Vreau sa se fac bani greu dar sa fie preturi mici de ex sa castig 100$pe zi(mi se pare mai real)si o masina sa coste 10000$.

300 răspunsuri:
| TycaKlub a răspuns:

Hai pe HostName: SaMp.KlubZone.Ro-Godfather[0.3x] Address: 89.42.200.166:7777 Players: 5 / 40 Ping: 53 Mode: Godfather © Watf Map: San Andreas.Haidati pe sv ii super se da adm/helper pentru playeri masini personale, nrg detoate Haidati super!

| vIPONE a răspuns:

HostName: **SiLenT-Zone**RpG
Address: 94.52.69.201:7777
Players: 43 / 50
Ping: 6
Mode: RP-GF v1.1
Map: San Andreas
Un server destul de frumos cu playeri respectabili.Start level 3+500k

| Zaharia_Albert_1995 a răspuns:

Crazy-Gaming.Romania..93.119.26.204:7777.Crazy-Gaming Roamnia/Forum.

| clawdiwboss a răspuns:

Servarul: gta.quitzone.ro:7777
Players : 80/200
Ping: 22
Mode: QuitZone Official
Map: SanAndreas

| TaLentu a răspuns:

HostName: [0.3e]MegaCs. 10 on Event+Lvl UP+2 Lideri
Address: 89.38.201.6:7777
Players: 4 / 100
Ping: 12
Mode: • MegaCs 2.0v •
Map: San Andreas Va asteptam si pe dnv pe sv nostru se cauta lideri/admini/secundanti! sv este deschis de curand nu va veti plictisi de el nici daca vreti

| TaLentu a răspuns:

HostName: [0.3e]MegaCs. 10 on Event+Lvl UP+2 Lideri
Address: 89.38.201.6:7777
Players: 4 / 100
Ping: 12
Mode: • MegaCs 2.0v •
Map: San Andreas

| Pop_Patric_1980 a răspuns:

Rpg.excessrp.com

| Gellert_Fekete_1993 a răspuns:

Hostname: Romania RPG [0.3x] | A 2 viata roleplay
Versiune SA:MP: 0.3x
Sloturi: 200
Adresa IP: romaniarpg.samp.ro:7777
Gamemode: Romania RPG 1.7
Harta: San Andreas
Forum: www.indungi.ro/forum/

Te-ai saturat sa intri pe tot felul de servere de SA:MP fantoma care dispar dupa o luna?
Romania RPG iti ofera un mediu linistit de a te juca
Intai de toate, pe serverul nostru se incepe de la level 1, orice jucator nou va avea sansa de a-si cumpara un bun personal, de exemplu o masina, o casa, de ce nu si un business. Bineinteles ca pentru asta va trebuii sa fiti activi pe server, sa va luati un job si sa participati la eventuri.

Puteti deveni lider la urmatoarele factiuni \ mafii:

- Police Departament
- F.B.I
- National Guard
- Medic\Fireman
- News Reporter
- Hitman
- Taxi
- School Instructor
- Tow Car Company (TCC)
- The Mafia
- The Triads
- Los Santos Vagos
- Ballas
- Groove Street
- Varios Los Aztecas

Lista Joburi:

1. Detective (Detectiv)
2. Lawyer (Avocat)
3. Whore (Prostituata)
4. Drugs Dealer (Dealer de droguri)
5. Car Jacker (Spargator de masini)
6. Car Mechanic (Mecanic de masini)
7. Bodyguard
8. Arms Dealer (Dealer de arme)
9. Car Dealer (Dealer de masini)
10. Boxer
11. Bud driver (Sofer de autobuz)
12. Paper Boy (Baiatul cu ziare)
13. Trucker (Tirist)
14. Garbage Collector (Gunoier)

Ce contine acest server:
- Masini personale ce pot fi cumparate de langa banca
- Case personale
- Bizz-uri (Afaceri)
- Sistem de /robbank
- Sistem de /neon
- Sistem de semnalizare cu Q si E
- Sistem de /radio
- Sistem de war cu teritorii
- Sistem de admini
- Sistem V.I.P
- Sistem de produse coin cu care va puteti cumpara diferite lucruri.Primiti 1 coin la ora. (/produsecoin; /coinhelp; /mycoins; /coin)
- Stiluri de lupta care pot fi luate de la sala Gym
- Sistem de administrare performant
- Sistem de /v plate ca sa va schimbati numarul de inmatriculare la masina
- Sistem de eventuri performant (peste 20 de tipuri de event), facem minim 5 eventuri pe zi!
- Serverul e hostat, uptime 99%
- Discoteci \ cluburi in care te poti distra cu prietenii
- Exista 2 aliante intre mafii, acestea fiind rivale
- Poti detine 2 masini personale + 1 de la casa iar cu V.I.P poti detine 4 masini personale + 1 de la casa.
- Sistem anti-cheat si anti-flood performant.
- Sistem performant de Login&Register
- Multe masini pentru civili
- Staff prietenos si nerabdator sa te ajute! /report sau /needhelp

Restul va las sa descoperiti singuri! Serverul e super tare facandu-se update-uri in fiecare zii!
Id serverului este: rpg_romania

| Velcea_Mihai_1998 a răspuns:

E un server frumos! Joc si eu!

| Craiu_Alexandru_1995 a răspuns:

HostName: ProNion: The GodFather Server [0.3x]
Address: 93.119.26.207:7777
Players: 68 / 300
Ping: 5
Mode: ProNion GF
Map: San Andreas

| Craiu_Alexandru_1995 a răspuns:

HostName: [0.3x] ARTGAME The Godfather Master Server
Address: gta.artgame.ro:7777
Players: 14 / 50
Ping: 34
Mode: ArtGame 0.2b
Map: San Andreas

| Ovidiu_Alexandru_Musescu_1996 a răspuns:

95.64.36.190:7777 e servar proaspat deschis si super bun... data deschiderii 8/5/2013

| Alexandru_Razvan_1987 a răspuns:

Samp.pwnteam.ro / 93.119.30.70:7777
(( Cel mai bun server din Romania. ))

Address: samp.pwnteam.ro:7777 / 93.119.30.70:7777
Players: 50 Slots.
Map: LS
GM-ul este unul foarte simplu si UNIC.
Forum (IPB): http://www.pwnteam.ro + Usor de folosit + Uror de inregistrat!
Panel RPG: http://panel.pwnteam.ro + In curand acesta va fi inculs in forum exclusiv!

Server-ul a deschis in data de 19.08. 2013!

Joburi:
- Distribuitor de Arme
- Prostituata
- Detectiv
- Mechanic
- Sofer Camion
- Sofer Tir ( In curand vs 1.2 Euro Truck )
- Infractor
- Avocat
- Fermier
- Boxer
- Garda de corp
- Distribuitor

Owneri: Colocaust (Scripter), Pilifo ( Forum Manager ) Budynel & Stefan007.

* Care doriti sa va jucati samp la cel mai inalt "nivel", va astept pe pwnteam RL
* Avem sistem unic de event-uri pe server, cat si pe forum.
* Pentru mai multe detalii intrati pe http://www.pwnteam.ro

| Mihaela_Dumitru_1989 a răspuns:

HostName: [Wipe] ProNion GF [La 20 On Lvl. up+4Rp ]
Address: 93.113.217.16:7777
Players: x / 50
Ping: 16
Mode: pronion GF
Map: ProNion LS-LV

| Moise_Ady_M_1998 a răspuns:

Intra pe servaru asta e misto sunt 250/250 non stop pe el gogogo ip gta.pronion.ro gogogo este super tare

| Hawk a răspuns:

Hostname: Pro-Gaming: RPG Server 0.3e
Game: San Andreas Multiplayer
Status: Online
Players: xx/50
Adresa iP: 93.119.26.212:7777
Tara: Romania
Gamemode: Pro-Gaming v4.0
Mapname: Los Santos/SF
forum: http://PG-Official.Com

Salutare tuturor! Vreau sa va anunt ca comunitatea Pro-Gaming a revenit cu un server de SA:MP RPG bine lucrat.
Cu toate ca serverul este reusit, acesta nu e deschis de mult timp, avem nevoie de ajutorul vostru pentru a popula serverul si a-l ridica cat mai sus.

O sa incep cu o scurta descriere :
Intai de toate, pe serverul nostru se incepe de la level 3 si suma de 100.000$, orice jucator nou va avea sansa de a-si cumpara un bun personal;
De exemplu o masina, o casa, de ce nu si un business.

| Dodoletu a răspuns:

HostName: [UPDATE] SaMp.Virtual-Gaming.Ro | RPG Server
Address: SaMp.Virtual-Gaming.Ro:7777
Players: 49 / 146
Ping: 4
Mode: VirtualGaming RPG v0.5
Map: Los Santos

| star3 a răspuns:

HostName: Gta.GameFront.Ro
Address: 93.119.30.156:7777
Players: 0 / 50
Ping: 11
Mode: *GameFront RPG v1.0*
Map: San Andreas

Un gamemod ce l-am terminat azi...mai multe ai sa vezi...

| star3 a răspuns:

HostName: Gta.GameFront.Ro
Address: 93.119.30.156:7777
Players: 10 / 50
Ping: 8
Mode: *GameFront RPG v1.0*
Map: San Andreas

| MaNunke a răspuns:

Pe serverul CSDetails vi sa te relaxezi, in timpul liber si sa legi prietenii cu oameni de milioane! CSDetails incearca sa spuna NU DM-ului si sa faca jocul cat mai apropiat cu realitata! In cele ce urmeaza am sa incerc sa fac o descriere a modului.

Modul este GF de Fear editat de ( Emanuelll, ORION, Shadow)!

Pe server sunt 16 factiuni (tin sa va anunt ca numele clanurilor exista si in realitate):

Politia Romana
Serviciul Roman de Informati
Armata Romana
S.M.U.R.D.
Rromi
Taxi Company
School Instructor
Hitman
News Reporter
Remorcari Auto
Clanul Sadoveanu
Clanul Capone
Clanu Duduianu
Clanul Corsicanu
Clanul Tobosaru
Clanul Camataru

Avem o terasa langa gara SF, unde iti poti invita prietena la un suc.
Pentru a face jocul si mai apropiat de realitate am creat puncte de penalizare si supendarea permisului auto pentru 3 luni (payday) iar daca se da un test se va primi inapoi automat permisul dupa 1 luna (payday).
Politia poate sa puna blocaje, sa verifice centura jucatorilor, arata insigna.
Mapa este foarte mult editata.
CSDetails a fost creat din dorinta unor oameni de a face ceva frumos si serios, nu
pot sa va promit (daca intrati pe server) decat ca acesta nu va inceta sa evolueze si sa
va uimeasca prin lucruri placute, dar cel mai important vreau sa va spun ca acest server NU se va inchide
asa cum se intampla cu alte servere. Tocmai de aceea am deschis acest server deoarece am crezut ca singurul mod
prin care pot sti sigur ca nu se inchide un server si pierd tot este de a face chiar eu un server.Playerii care sunt suparati
ca serverele tin o scurta durata de vreme si ca dupa pierd tot pot venii aici unde va promit ca nu vom inchide NICIODATA

- Masina personala o inregistrezi la primarie, iti iei ce numere vrei... care vor aparea pe loc.
- Vama ls -sf, pasaportul il obtii facand cerere la primarie si ridicandu-l de la sectia de politie.
- Daca nu ai casa... acum poti dormi cu chirie sau la un hotel... conditi foarte bune (/sleep, /heal, cat timp ai inchiriat o camera la hotel tot acolo vei fi respamat).
- Fiecare jucator poate avea 1 masina personala, 1 motocicleta personala si 1 avion/barca personala.
- Avem 7 NPC care transporta oameni ( 3 pe autobuze, 2 pe tren si 2 pe avion), in fiecare statie ti se spune numele statiei si ce statie urmeaza, bineinteles in masinile de transport public nu te poti urca fara bilet.
- Sistemul de register/login rescris de la 0.
- Atentie! Totul se salveaza in tabele din baza de date MySql!
- Garaje

Serverul beneficiaza de:
Masini Personale
Barci Personale
Heli Personale
Moto Personale

Yard

Inmatricularea masinilor cu numar personalizat:

http://i.imgur.com/B8uTV.jpg

Si de alte lucruri interesante!
dns (ip) rpg.csdetails.ro
forum / site: www.csdetails.ro

| Ionutzz_Yannys_1985 a răspuns:

Samp server 2013 Creat la 7/21/2013
...>>>>>>>ip:188.241.14.222:7777

| Dragoș_Dădă_1997 a răspuns:

HostName: =•= Romania Hot Stunt [» /CreateClan'' «] =•=
Address: 188.241.14.111:7777
Players: 4 / 75
Ping: 11
Mode: : Romanian Hot Server :
Map: Romania » Evolution » Stunt

| R3dbullx a răspuns:

Prezentarea serverului FusioRPG.Proilega.com

HostName: Fusion-RPG-Proilegal Romania
Address: fusionrpg.proilegal.com:7777
Players: 20 / 50
Ping: 31
Mode: Fusion-Proilegal R.P.G v0.1
Map: San Andreas

Factiuni:

- Police Departament
- Federal Bureau Of Investigations
- National Guard
- Medic & Fireman
- La Cosa Nostra
- Yakuza
- Mayor
- Hitman Agency
- News Reporter
- Taxi Cab Company
- School Intructor
- Bloods Gang
- Crips Gang
- Surenos Gang
- Nortenos Gang
- For More Adrenaline(Race Faction)

Joburi Secundare:

- Detective
- Lawyer
- Whore
- Drugs Dealer
- Car Dealer
- Car Mechanic
- BodyGuard
- Arms Dealer
- Car Dealer
- Boxer
- Car Jacker
- Bus Driver
- Paper Boy
- Trucker
- Sweeper

Alte descrieri:

- System de Licente automate pentru toate licentele cu test + test practic: fishing, sailing, driving, weapon, flying
- Taxi ia $ doar daca taxiul este in mers
- La 3 rivali omorati pe teritorii incepe warul
- System de AFK automat (Cauti idle in pawno pentru a seta timpul vostru
- AntiHack, etc.
- Daca omori un rival primesti 750$
- Gate / barrier la fiecare factiune automate
- Masinile personale comenzi: sad/mycarhelp), cu 3D text pe masina:

Quote
-Wiev Personal Car ID: /mycar
-To Park : /parkmycar Cost:3.500$
-To Find : /findmycar Cost:500$
-To Lock : /lockmycar
-To UnLock : /unlockmycar
-To Change Plate : /setplatemycar Cost:100.000$

- System de expirare licente automat
- Sistem de Last Time Login
- Fiecare factiune are HQ, si spawn secundar
- Gangurile, mafiile au sali de antrenament
- System de RivalWar(teritorii) pentru toate gangurile, mafiile:

Quote
-YAKUZA vs L.C.N
-CRIPS vs BLOODS
-NORTENOS vs SURENOS

- Wanted level de la 1 la 10
- Sistem de FactionWarn
- Sistem de BlackList in game, 8ore
- Daca-ti ia un Politist carnetul nu ai dreptul de a da din nou de permis timp de 3 ore
- Newbie chat pana in level 3 (/n)
- /needhelp
- Sistem de Race personal
- Sistem de masini personale
- Sistem de helpers si /needhelp
- Bara pentru starea masinii sub bara de Health
- Meniuri la restaurante si 24/7 cu checkpoint
- /gps care se poate cumpara de la 24/7
- Mini eventuri la un interval de 1-2 ore
- Sistem de case cu checkpoint la iesire
- Fiecare factiune are un depozit de materiale de unde poate sa isi ia fiecare cate are nevoie
- Sistem de No Death-Match Zone
- Fiecare factiune are temporar invite /tinvite pentru teste, daca iei testul iei /invite daca nu la respawn nu mai ai factiune
- Fiecare factiune are skinuri la(F4)
- Power User-ul expira automat, fiind un P.U ai multe beneficii
- /pay maxim 50k, cu un timer de 30secunde
- Pentru /transfer ai nevoie de accordul unui admin
- Sistem de bizuri( RentCar LS, RentBoat LS, RentPlane LS, RentBike, RentMountain, Benzinarii, 24/7 ..Etc... )

Vom mai reveni cu updateuri! Va asteptam cu drag pe toti!

| Stefan_Valy_1998 a răspuns:

HostName: SilentGaming:Maine ora 10:00 server on WIPE
Address: 93.119.30.134:7777
Players: 0 / 100
Ping: 23
Mode: SilentGaming GF v0.1
Map: San Andreas www.silentgaming.net Maine ora 10:00 WIPE total, Cautam staff.

| Nob a răspuns:

193.84.64.192:7777 Ownerii si foarte buni intratiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

| nicu10 a răspuns:

HostName: Fun-ZoNe:Am Revenit In Forta! [0.3e]
Address: 188.212.104.174:7777
Players: 10 / 40
Ping: 13
Mode: Fun-ZoNe™ v0.1
Map: San Andreas Fun-ZoNe Am Revenit In Forta! Alt Host! No Lag!

Aicea intrati cel mai tare sv si este la inceput
Intrati nu nu mai puteti iesi
Daca intrati scrieti /report m-a adus Itachi si va voi ajuta cu ce pot

| Sky_Reis_1994 a răspuns:

HostName: (0.3e)bsGaming SA:MP Server
Address: 82.77.124.224:7777
Players: 3 / 100
Ping: 23
Mode: bsGaming R.P.G v0.1
Map: San Andreas
Suntem la inceput de drum dar vom progresa te asteptam si pe tine in comunitatea noastra de prieteni

| daNNii a răspuns:

Buna,
HostName: FNatic RPG : Legends Never Dies!
Address: 31.14.162.200:7777
Players: 40 / 75
Ping: 43
Mode: •FNatic v0.3•
Map: Ls'and'Sf

Cel mai bun server.

| daNNii a răspuns:

Buna, intra pe:
HostName: FNatic RPG : Legends Never Dies!
Address: 31.14.162.200:7777
Players: 20 / 75
Ping: 43
Mode: •FNatic v0.3•
Map: Ls'and'Sf

Cel mai bun server.

| Log_Waf_1990 a răspuns:

HostName: [0.3e] AntiQ-Rp.Ro
Address: 78.96.12.244:7777
Players: 5 / 70
Ping: 3
Mode: AntiQ->Rp V0.1
Map: Los Santos la 7 playeri => 2Rp + 30k
SUPER SERVER > EXACT PE PLACUL TAU