| anonim9900 a întrebat:

Vreau sa imi fac si eu un server de metin2 dar nu stiu cum sa il fac va rog ajutati-ma si pe mine cum sa il fac si ce programe imi trebuie pentru server metin2 ID meu iftinchi_danutz@yahoo.com

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nimenu nu te ajute pe degeaba ca sa stii.
2 Programe care iti trebuie pentru un servar de metin2 sunt:
-Clientul
-Servar Files (fisierul cu servarul)
-Virtualbox sau Virutualpc2007
-Navicat
-Filezila
-Portmap
-Homapage
-Xampp

3 Restu trebuie doar sa editezi si sa iti faci servarul de metin2.
4 Trebuie sa ai minim de system pentru a face servarul de metin2:
Placa video 512Mb, 2Gb Ram, 1.7-2.0Ghz.

5 Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.
Mult Succes!

| anonim9900 explică (pentru DragomirMihail2020):

Eu am programele dar nu stiu sa-l fac salcreez te rog ajuta-ma aratami cum se face si am pc destul de tare

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru anonim9900):

1 Baza este Servarul files si masina virtuala.
Restu sunt mici modificari sau daca vrei sa faci un servar de la 0 sau sa editez anumite chestii dureaza pana se face acest lucru.
2 Pot sa faci un servar de test sa vezi daca merge sau functioneaza si ruleaza bine.
3 Nu creez la altii servere de metin2 moaca ca altfel toata lumea vine la mine sa imi zica, l-ai ajutat si pe ala si pe ala...

PS:Eu am respectat partea de intrebare pe care ai ziso (dar nu stiu cum sa il fac va rog ajutati-ma si pe mine cum sa il fac si ce programe imi trebuie pentru server metin2).
Cum il faci pe un calculator/host/laptop pe orice system de operare poti sa faci servarul de metin2.

La un servar de Metin2 trebuie sa ai IP Static altfel nu iti merge.
Sa zicem ca ai IP dinamic, se poate sa-l faci static indiferent de tipul sau dar trebuie sa faci unele setari pentru acel lucru.

| anonim9900 explică (pentru DragomirMihail2020):

Dar tu ce ai vra ca sa imi faci un server de metin? [ bany]

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru anonim9900):

Hai sa o luam Logic.
1 Iti fac Metinul... il termin dupa aceea in afacerea asta ce castig GM/SGA grad in staff nu mai bine imi facea la mine servarul si imi puneam mie gradele astea.

2 Eu nu eau 100% pe bani eau si la negociere ce dai in schimb in afara de GM/SGA/GA... si bani ce altceva imi dai in shimb eu iti fac servarul dar tu ce imi dai in schimb.

3 Inafara de asta imi pierd din timpul meu liber care pot face altceva infara sa fac servar de Metin2?
Si Ms pentru Funda.

5 răspunsuri:
| anonim9900 explică:

Pai eu am toate programele dar eu nu stiu sa-l fac sal creez te rog ajuta-ma aratami cum se face da-mi mesaj pe mess