| Kapshunik a întrebat:

Vreau sa-mi fac propriul meu joc, dar nu stiu cum.Ma ajutati, va rog.crying crying
crying

Răspuns Câştigător
| tycy a răspuns:

Majoritatea jocurilor sunt create intr-un limbaj de programare, mai exact C/C++. Daca vrei joc apuca-te de invatat programare, iar daca nu stai bine cu matematica ar fi cazul sa te apuci sa inveti si de aia.bft spor la invatat

P.S Daca ai ambitia sa inveti asta pentru a face un joc, fa-o si mai mul ca sigur o sa duci o viata buna financiar vorbind daca devii bun in asta

4 răspunsuri:
| Upz0r3 a răspuns:

Este foarte greu sa-ti faci propriul joc...adika daca vrei sa faci un joc gen "mario" nu cred cai foarte greu daca vrei sa-ti faci propriul joc du-te pe la informatica la tine la scoala ca din astea te invata acolo dar e destul de greu parerea mea e ca mai bine sa nu incerci.

| Noah4823 a răspuns:

Ce raspunsuri tampite, "nu incerca", ce e asta? E viata ta, fa ce-ti place big grin.

| Adina_7077 a răspuns:

INCEARCA JAVA SAU FLASH se fac repede si merg pe orce platforma

| iuliannn1000 a răspuns:

Du-te la scoala de informatica acolo inveti detoate si cand ajungi acasa instalezi programele necesAre dar e greu daca doresti unul pe servere este foarte greu deaceia nu incerca decat daca faci cum zic euwinking