| Liliana_Lili_1970_6gnl a întrebat:

Vreau sa mut minecraft pe alt calculator si fetita sa se poata juca de unde a ramas.

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

Instalați Minecraft pe acel calculator (de pe el, că dacă-l copiați de pe celălalt nu va merge).
Apoi de pe celălalt calculator copiați folderul "saves" din. minecraft.
Acolo se află salvările jocului pe singeplayer, și joacă de unde a rămas.

| Liliana_Lili_1970_6gnl explică (pentru Gonrax):

Asa am facut si tot ceva erori apar.

4 răspunsuri:
| Belodrakit a răspuns:

Ati putea sa bagati salvarile pe un cd sau chiar tot jocul.

| Liliana_Lili_1970_6gnl explică (pentru Belodrakit):

Am copiat tot folderul jocului. Cand l-am pus pe laptop nu a mers. Se incarca, se conecteaza, da play si da ceva erori.

| Tpu1234567 a răspuns:

Intri in. minecraft dai saves apoi arata numele lumii il copi pe un stic. Apoi pe celalalt calculator intri din nou in. minecraft dai saves si acolo folderul cu numele lumi de pe stic il muti in saves