| eu32484895 a întrebat:

Ai voie sa intri într-o scoala care nu este a ta și sa participi la ore?
Maine vreau sa îmi vizitez o prietena la ore și sa stau cu ea.Copiii din școala ei au săptămâna altfel și nu fac nimic la ore doar stau pe telefoane.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ramane la latitudinea conducerii scolii, respectiv iti poate permite sau interzice sa intri, nu sunt obligati sa-ti permita dar nici nu le este interzis aceasta.

| ReddY25 a răspuns:

Nu e voie așa

| Furnicuta000 a răspuns:

La majoritatea liceelor, mai ales la oras, daca intri in incinta si nu esti elev acolo, ei pot sa cheme politia si sa o incurci. Si la liceul meu a venit o data unul cu varul lui cand eram eu de serviciu pe scoala si a iesit un mare scandal. Eu zic sa consulti regulamentul scolii tale

| ioana748 a răspuns:

Cu siguranță este nevoie de o aprobare din partea unei entitati autorizate din partea scolii.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Dacă nu ești elev în aceea scoala,logic ca nu ai voie sa intri asa în școală,te poate considera hoț, sau mai rau,, infractor''. Dacă te întreabă portarul sau personalul din aceea scoala ce cauți, ce vei raspunde? raspunsul tau nu mi se pare motiv plauzibil:,, Să spui ca vrei sa vizitezi o prietena la ore'' măcar inventează și tu alt răspuns mai plauzibil