| Arthur a întrebat:

Altă ghiduşie a maestrului Ponta : zorzoanele adăugate se dovedesc adevărate tinichele ( Ponta a mintit in CV: Nu a facut niciun master la Universitatea din Catania ).
http://www.ziare.com/......ia-1176846
Se minte singur sau îşi minte fanii?

Răspuns Câştigător
| Dandanache a răspuns:

Sa minti poate fi o de tactica politica. Intrebat daca are de gand sa il suspende pe Basescu, Ponta declara ieri ca nu are in agenda politica acest aspect. La fel, afirma ca nu va lua masuri impotriva CC. Cand minciunile au justificari strategice, nu mai e nici o mirare ca ajungi sa minti in orice privinta: asumarea unei teze ca fiind personala si originala, declaratia ca isi va da demisia daca se dovedeste ca a plagiat, intocmirea unui CV fals etc.

20 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice om de pe planeta stie ca la oamenii politici CV-urile se verifica. nu este adevarat. cred cel mai sincer ca e minciuna.

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

A minţit la fel cum a plagiat.
" Presedintele Universitatii din Catania, Antonino Recca, a raspuns unei solicitari trimise de ziarul Adevarul ca premierul "Victor Ponta nu a fost niciodata masterand la universitatea noastra".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arthur):

Eu nu cred. de ce nu a aparut chestia asta inainte ca ponta sa fie numit Prim Ministru? este in politica de nu stiu cat timp. ziarele sunt corupte si au intentia sa dezinformeze. si daca este asa, sa spunem ca da este adevarat. cum i s-a permis lui ponta sa fie in polititca pana in faza asta? ar trebui luati toti si trasi la raspundere, nu numai ponta.

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

Nu trebuie să crezi, eventual poţi crede că şi doctoratul nu e plagiat. Pe oameni ca tine se bazează sistemul. Felicitări!
http://www.hotnews.ro/......atania.htm

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arthur):

Adica cum pe oameni ca mine? vrei te rog sa dezvolti chestia asta? nu inteleg unde bati.

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

Adică eu, îţi spun că am studii la Oxford iar cei de acolo neagă acest lucru într-un mesaj public trimis dar tu cu toate acestea nu crezi că eu nu spun adevărul cu toate că am mai minţit în legătură şi cu alte etape de studiu.
Adică pe scurt nu mai fi aşa credul mai ales legat de clasa politică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arthur):

Eu deocamdata las omul sa se apere. Poate are dovezi, este dreptul lui. Se stie foarte bine ca Catania (scuze cacofonia) este cea mai corupta zona din Italia. Nu stiu exact ce e acoolo, dar tind sa nu cred chestia asta. Chiar numai asta a gasit PDL-ul sa-i scoata ochii lui Ponta? E penibil.

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

De aceea am zis ce am zis despre tine. Mai gândeşte puţin ( logic ) : dacă este o zonă aşa coruptă, nu putea să plătească aşa zisele studii fără să le facă?
Dar cumva ai fost la acea universitate şi cunoşti amănunte pe care nu le ştiu?
Alt slogan pe care ţi-a fost servit de antene e iarăşi neadevărat, eu nu ca PDL-ist nu sunt de acord ca un hoţ să mă conducă ( pentru că măcar aici sunt sigur că poţi citii şi singur ) : http://www.youtube.com/watch?v=Y-oI6VGZgeA
şi : http://www.youtube.com/watch?v=wPUGIBsfTj8&feature=related
şi : http://www.youtube.com/watch?v=mAmvcu50y8k&feature=related
şi : etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arthur):

Pai normal ca la fel putea si el sa-si faca studii pe blat. Unul din astia 2 minte. Acum nimeni nu se poate baza pe o chestie scrisa cu picioarele intr-un ziar basist. Mai asteptam si vedem ce e si cu aia. Ca-mi dai tu 1000 de link-uri pe care nici nu ma uit ca-s pe telefon si n-am chef ai impresia ca asta I'll face vinovat? Daca a facut plagiat inseamna ca e un mare prostanac, dar informatia trebuie sa fie valida frate. Presa e corupta la fel ca si justitia, la fel ca orice alta institutie de stat. Ca asa pot sa culeg si eu ceva din postarile tale, sa le fragmentez si sa bag tot felul de baliverne despre tine. Asta inseamna ca e adevarat ce zic eu?

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

Amice, se vede că nu ai avut contact cu studiile înalte ( măcar până acum ) pentru că nu există pe planeta asta ( cum zici tu ) cineva care să fi făcut nişte studii care să nu-i fie recunoscute de respectiva unitate de învăţământ. 2 - Confunzi masteratul cu doctoratul din care unul nu există iar celălalt e plagiat ( la Ponta ).
3- Ai răbdare până ajungi la un PC şi vizionează clipurile care sunt şi de la televiziunile tale preferate.
4- Nu am de gând să-ţi modific felul de a gândi aşa că îţi urez " Noapte bună! " indiferent de opinia ta.
PS. tu dacă eşti prins copiind la Bac te consideri vinovat, sau nenorociţii de profi sunt cu Traian Băsescu şi te-au mirosit că eşti usl-ist şi mint în legătură cu acest lucru pentru ca apoi alţi profi să nege că ai făcut generala pe unde ai făcut-o?
Ţi-am zis, poate am eu o hibă la bibilică şi am luat-o razna iar tu ai dreptate, scuză şi tu acest lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arthur):

Cam multe subintelesuri bagi pentru o persoana asa culta si educata ca tine. Nu e frumos sa faci treaba asta cu persoane pe care nu le cunosti. Nu este problema ta ce studii am eu nici macar pentru a afirma "se vede ca nu ai avut contact cu studiile inalte". Esti arogant prin subintelesuri si nepoliticos fata de o persoana straina care doar si-a exprimat parerea. Ar trebui sa-ti revezi comportamentul! Noapte buna!

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Victor Ponta nu a adus nici o contradovada, nu a avut nici macar o luare de pozitie, sa se disculpe in acuzatia de plagiat a tezei de doctorat. Plagiatul lui Ponta e discutat in presa internationala (pe care nu o poti acuza de basism), si totusi Ponta nu a incercat sa se disculpe (cum orice cercetator corect, acuzat pe nedrept, ar fi facut-o, punand teza pe masa). Nu e Basescu de vina ca el a plagiat, si nu e Basescu de vina ca Ponta a promis ca isi va da demisia daca plagiatul se dovedeste, si nu si-a dat demisia. Singura reactie a lui Ponta a fost... sa desfinteze Comisia care inspecta cazul. Nu cred ca mai are rost sa discutam prea mult despre onestitatea domnului Ponta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dandanache):

Sa-i retraga mai titlul de doctor atunci, ce-i asa mare branza. sa le retraga la toti titlurile de doctori chiar si lor insisi. eu nu stiu de ce incearca toata lumea sa ma convinga pe mine de asta. nu eu iau decizia asta. am zis eu ca e Basescu de vina? Am zis ca presa e corupta si ca adevarul e un ziar basist. Inteleg ca vreti sa-mi dati peste nas, nici macar nu am chef sa ma lupt cu treaba asta. dar de ce va ambalati asa?

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Universitatea Bucuresti a format o comisie care cerceteaza cazul si care, in cazul in care va constata si ea acuzatia de plagiat, probabil va retrage titlul de doctor. Insa nu e suficient. Opinia publica internationala asteapta si demisia din functia de premier, asa cum s-a intamplat si cu omologii lui din alte tari, care au plagiat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dandanache):

e corect sa-si dea demisia in cazul in care se hotaraste ca a facut plagiat. Absolut corect. asta a si declarat pentru El Pais daca nu ma insel.

| stpu a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietenas, in momentul in care el desfiinteaza Comisia ce trebuia sa se ocupe de teza sa de doctorat si sa se pronunte daca aceasta e plagiata ori nu, tie nu ti se pare CLARISSIMO(sau cum s-o spune la Catania lui Ponta) ca n-o sa-si dea demisia?
Daca la tine vine unul si iti spune ca i-ai furat vaca. Tu a doua zi te duci si-l impusti. De ce l-ai impuscat? Pentru ca mintea sau pentru ca nu voiai sa afle toata lumea si sa-ti ramana tie vaca?
Ponta a asteptat prea mult ca sa fie premier si nu va renunta asa usor. E la mintea gainii...

| anonim_4396 a răspuns (pentru stpu):

Eu cred ca m-ai confundat. nu sunt Prietenas. mai cauta.

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

Am spus se vede pentru că aşteptam să mă întrebi cum de şi-a dat doctoratul fără masterat. Dacă eram arogant încheiam discuţia cu tine după prima frază.
Comportamentul meu e aşa cum e... iar treaba cu facultatea era o scuză pentru tine care ai debitat nişte naivităţi ( să nu le spun altfel ).
Dacă eşti fan Ponta nu era mai corect să spui : da, a furat, a minţit. nu e nici doctor nici masterand dar cu toate acestea este idealul meu de om politic. Nu avea nimeni ce să comenteze, dar când o dai motivaţii de genul : " ziarele sunt corupte si au intentia sa dezinformeze "
" Se stie foarte bine ca Catania (scuze cacofonia) este cea mai corupta zona din Italia. "
" Acum nimeni nu se poate baza pe o chestie scrisa cu picioarele intr-un ziar basist " Deci presa internaţională plus mass-media lui Voiculescu şi Vântu sunt aservite lui Traian Băsescu care în esenţă este vinovat de faptul că Ponta a furat şi minţit - foarte foarte logic şi interesant.
" Ca-mi dai tu 1000 de link-uri pe care nici nu ma uit " Ce să înţeleg de aici? Că nu contează evidenţa ci doar ideile fixe? Iar acele linkuri sunt şi din partea propriilor parteneri politici, aşa că nu ai cum să spui că Antena1 sau Realitatea sunt mijloace de informare " basiste ".
Iar aici te contrazici singur : " am zis eu ca e Basescu de vina? Am zis ca presa e corupta si ca adevarul e un ziar basist. "

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arthur):

Ma tata tu ce vrei de la mine. Nu m-am contrazis deloc, am zis doar despre un ziar ca e basist, restul sunt corupte oricum ca-I base sau ponta sau papapius sau institutiile de stat alea ca le manevreaza nu stiu si in moentul asta chiar mi se rupe. Nu ma mai fte cu comentarii negandite si nesimtite! Lasa-ma frate-n pace sa traiesc linistit cu parerea mea naiva!

| ButterflyWings a răspuns:

Doctorat nema, masterat nix, diploma de BAC o fi avand?