| Denis_1354 a întrebat:

Am 16 ani sunt baiat si prietena mea are 13 anihappy asta se poate numi corupere de minori?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sunteti doar prieteni nu este nici o problema. O sa fie doar daca o sa ai relatii sexuale cu ea, atunci ai comite infractiunea de act sexual cu un minor (art.198 Cod penal), care se pedepseste cu inchisoare de la 3 ani la 10 ani, pentru minori de la 1 an si 6 luni la 5 ani. Numai bine!

| MMihai a răspuns:

Peste 2 ani tu vei avea 18 și vei fii major iar ea 15 și va fi minoră, și dacă atunci veți face sex nu este exclus să ai probleme.

Dar de ce nu te direcționezi spre una mai mare, decât mucoasa asta?
În locul tău aș încerca să mă încurc cu una care are bacul luat, deci trecută de 19 ani, cu care eventual, să poți face și sex.

| negru30 a răspuns:

Voi copii o sa ajungeti sa fiti prieteni de la gradinita - la 13 ani are prieten -Doamne apara si pazeste - stii sa va spalati pe picioare

| Annd a răspuns:

Omule...sunteti amandoi minori laughing
Peste 2 ani da, se poate spune si asta.
Dar sa stii ca o sa vina DNA-ul la tine la poarta oh go on
Chill! Nu e sfarsitul lumii.

| KellyGreen a răspuns:

Frate amandoi sunteti minori, poate sa va corupeti unu p altu'

| wforweirdo a răspuns:

Te crezi major?

| Akuryo a răspuns:

laughing nu, este doar 3 ani diferenta si esti minor, prietenul meu are 16 si eu 17thinking si nu e corupere de minorilaughing

| iAvatar a răspuns:

Nu, stai linistit.