| cosmin986522 a întrebat:

Am 2 amenzi de 100 de ron neplatite de cateva luni pentru ca am mers fara bilet. Sunt major dar nu am nimic pe numele meu. Ce mise poate intampla pe viitor? Unde o sa-mi puna amenda?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu se poate executa silit amenda atunci organul fiscal poate sesiza instanta de judecata, pentru transformarea amenzii in ore de munca in folosul comunitatii.

| mgtow a răspuns:

Nu se intampla nimic mai ales unde la noi se da multe amende si nu se platesc din cauza conditiilor financiare.

| Sp4RkMan a răspuns:

N-ai treaba, m-a prins de atatea ori, zicea ca imi da amenda, etc, nu am primit nimic laughing))

| Klaps a răspuns:

Nu ai ce sa patesti :

1. Cand o sa vrei sa dai de Permis, nu ai sa poti pana nu platesti toate Amenzile
2. Nu are cum sa te Execute silit deoarece nu detii nimic ( decat Hainele )
3. Nu te da in judecata, doar ca se adauga Majorarii
4. Se poate adauga la Plata la Asociatie

Funda?