| alondrakiss a întrebat:

Am avut un concediu medical de la ginecolog de pe 13.09. 2022 până pe 26.09. 2022, apoi am luat concediu prenatal de la medicul de familie dar dansul mi l-a dat cu 26.09. 2022 până pe 30.09.2022.Trebuia sa mi-l dea de pe 27.09. 2022 până pe 30.09. 2022?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Primul concediu medical a fost pentru risc maternal.
Tot medicul specialist ginecolog acorda condediul de maternitate, in primul rand concediul prenatal (inainte de nastere).

| alondrakiss explică (pentru Ioandelasal):

Mă refer cu ce data trebuia trecut cel prenatal...Cu 26 sau cu 27?

| Ioandelasal a răspuns (pentru alondrakiss):

Trebuia cu data de 27, asa cum ti l-a dat s-au suprapus pe 26, dar nu are mare importanta.