| Furnicuta000 a întrebat:

Am fost azi la inmatriculari si am cerut numar preferential pentru masina. Dar m-a pus la ghiseu sa scriu 3 variante si sa scriu si cu cifre si nu prea inteleg. Adica cifrele nu sunt asa importante. Daca eu vreau o anumita combinatie de litere nu puteam sa scriu combinatia si sa imi dea placuta cu ce cifre sunt disponibile? Adica asta inseamna ca daca eu am scris la cifre 05 si nu e disponibila combinatia de litere aleasa de mine impreuna cu 05 nu o sa imi dea deloc cu acele litere? Mi se pare cam aiurea... nu stiu daca s-a inteles dar imi puteti explica si mie care e treaba?
Mentionez ca NU s-a uitat in niciun calculator sa vada daca sunt disponibile acele 3 variante, doar le-am scris pe o foaie si m-a trimis acasa si mi-a zis sa vin dupa cateva zile. Si mentionez ca NU e vorba de Bucuresti

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A procedat gresit acel functionar. Trebuia sa verifice pe loc daca literele sunt disponibile, mai ales ca tu ai preferinta numai pentru litere, era o cautare de maximum 10 secunde, hai sa zic 30 daca nu se descurca bine.

| Furnicuta000 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc. Deci cand ma duc saptamana viitoare e foarte posibil sa nu imi dea numar preferential desi am platit pentru el?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Furnicuta000):

N-am de unde sti sigur, dar este posibil. In acest caz ar fi bine sa te adresezi sefului serviciului de inmatriculari si cred ca vei rezolva problema.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pe site oficial drpciv ai opțiunea disponibilitate nr de înmatriculare. Eu de acolo am făcut înainte sa aflu dacă nr pe care îl vreau dacă este disponibil.