| ruby69 a întrebat:

Am o carte pentru scoala de soferi din 2011 ce este mai nou decat cea din 2012/14

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atat OUG 195/2002, republicat in 2006, Regulamentul de aplicare, aprobat prin HG 1391/2006, cat si alte acte normative din legislatia rutiera au fost modificate si completate in anii 2012-2013.
Actele normative ce compun legislatia rutiera, actualizate, le gasesti pe site-ul oficial al Directiei de permise..., drpciv.ro. De asemenea infractiunile la circulatia rutiera le gasesti in noul Cod penal.

| CasaSiDesign a răspuns:

Pai trebuie sa-ti iei o carte care sa aiba actualizat noul cod rutier. Aici poti gasi ceva detalii despre noul cod rutier
http://www.scribd.com/doc/150673178/Noul-Cod-Rutier-2013-2014