| c0pil1n a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu permisul auto!
Cu cat timp inainte trebuie sa imi depun actele pentru schimbarea permisului auto categoria b!
Imi expira in 12 iunie iar eu sunt momentan in Franta!
Sa stiu cand sa vin in tara!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera nu prevede un anumit termen de preschimbare a unui permis de conducere a carei valabilitate expira, preschimbarea se poate cere inainte sau dupa expirare. Cel mai bine este sa soliciti preschimbarea inainte cu cateva zile de expirare, pentru a obtine noul permis la timp si a nu exista perioada in care permisul sa nu mai fie valabil.
Detalii poti vedea si aici:
http://lege5.ro/......i-permisul

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il refaci cand vrei atat timp ca nu conduci cu el expirat