| tna_7855 a întrebat:

Am permis cat b si vreau sa mi iau un moped de 49cc are talon pe numele unui prieten si este si inmatriculat, vrea sa mi l dea mie, eu pot circula cu mopedul cu talonul pe numele prietenului meu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti circula, doar ca s-ar putea sa pierzi timp daca te opreste politia si tu va trebui sa-ti gasesti prietenul pentru a confirma ca el ti-a dat-o si nu este furata.
Puteti incheia un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca toate actele sunt in regula poti circula