| RaducuAndreiutMarian a întrebat:

Urgenttt. vreau sa cumpar un moped ( scuter ) deja inmatriculat pe primariem Baiatul are doar Talonul, asigurarea expirata, si buletinul ( copie ) a fostului proprietar. Pot face asigurare? Pot circula cu el doar cu asigurare si talon?

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Trebuie rar. Mai nou se uita la placutele de identificare si daca il gaseste cu acte false sau e furat in vreo tara iti face dosar. Daca nu are rar facut el de aia il si vinde ca e furat sau nu are acte bune. E riscant. Vorbeste cu cineva de la rar au si numar telefon daca vrei ei stiu mai bine. Oricum inmatricularea costa vreo 1000 lei cu tot cu numar.