| Sawarekh a întrebat:

Am si eu o nedumerire.

E normal sa-mi ceara 150 lei consultatia la Stomatolog?

Adica, eu deja i-am spus telefonic ce problema am...ce relevanta mai are consultatia?

Inca nu m-am dus la acel dr stomatolog, voiam sa stiu daca de curand s-a bagat procedura asta, fiindca, acum 3-5 ani, nu mi-a cerut nimeni niciodata bani pe consultatie la stomatologie.

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Fiecare consultatie costa mai putin cea prin telefon, daca nu te mai duci la el. Pretul depinde de lacomia medicului. La medicul meu de familie este 10 lei dar nu-i ia nici pe aia. sa nu mai punem ca o sun deseori si o intreb cate ceva.

| Sawarekh explică (pentru Salontanul):

Wow 10 lei.
Da mie mi se pare aiurea sa dau 150 lei doar sa ma vada, practic.
Fiindca eu stiu deja ce problema am, trebuie sa-mi scoata nervu la un dinte...

Asta mi-a spus dr stomatolog la care am fost pana acum, dar el e in concediu si eu nu mai pot astepta.

| suntserios a răspuns (pentru Sawarekh):

Tu esti cumva medic stomatolog? Sau cum ai tras concluzia ca trebuie sa iti scoata nervul?

Orice medic intreg la cap face o consultatie inainte sa faca efectiv o procedura. Ca nu face el ce ii zici tu, el face ce stie ca e mai bine medical.

| Sawarekh explică (pentru suntserios):

Alo, usor!

Eu stiu fiindca am fost recent de mai multe ori la un dr stomatolog, si mi-a spus care ar fi urmatoarea lucrare.

| suntserios a răspuns (pentru Sawarekh):

Pai si atunci de ce nu te duci la ala care te-a consultat deja?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

Iar pentru ca mama a stat 1 an în concediu medical, iar pentru 4 luni din concedii a trebuit sa plătim 60 lei pentru fiecare concediu medical eliberat, această procedură a fost normală? Dacă nu plăteam această sumă, sa vezi ca medicul nu elibera concediul. Si nu vorbesc despre bani dați pe sub mână, la medic. Ci bani încasați cu factură la intrare vorbind despre o clinică mare ( medlife) care se ocupă doar de bolnavii de cancer. Mama având cancer, apropo. Toți bolnavii care aveau nevoie de concedii trebuia sa plătească 60 lei. S-a renunțat pana la urma, dar tot aiurea pentru ca banii înapoi nu i-am primit.

| dullcat a răspuns:

Buna.E normal sa te taxeze, deoarece tu poti evalua gresit, trebuie vazut la fata locului. Si aproape intotdeauna exista si alte probleme pe langa cea pentru care te duci.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul trebuie sa fie gratis pentru tine ca sa fii mulțumit/ă.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Nu totul, 300 lei un dertrataj, preturile sunt imense. mai dau si bani aiurea doar sa-mi zica ceva ce stiu deja?

| AmandinaDragan a răspuns:

Poti merge la alt stomatolog.