| Coman_Robert_1996 a întrebat:

Am un atv gilera oregon 250cc si vreau sa merg pe la tara cu el, am permis de categoria b si certificat de inregistrare a atv-ului.Este inscris pe primarie. Daca ma opreste politia ce poate sa imi faca daca nu am asigurare?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te prinde cu el pe drumurile publice risti o amenda de la 1.000 la 2.000 lei si ridicarea certificatului de inscriere pana la incheierea asigurarii RCA.

| Coman_Robert_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca la masina e asa..atv-ul e de 250cc totusi nu e asa mare capacitatea... poate e mai mica amenda laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru Coman_Robert_1996):

Aceasta este amenda prevazuta de lege, este pentru toate vehiculele cu motor.

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Mai bine iti faci una ca e ieftina, altfel risti amenzi mari si poate chiar suspendarea permisului dupa noua lege.

Un site bun de asigurari ieftine iti dau eu aici http://rca-ieftina.com/