| ÄndrëÿCoolZ a întrebat:

Am vazut ca in ultima vreme din ce in ce mai multi oameni "evoluati" incep sa simta ca ceva nu e in regula si ca situatia degenereaza in "WoW 3", al treilea razboi mondial! Altii spun ca a inceput deja! Parerea mea este urmatoarea: Este nevoie de un razboi pentru ca oamenii sa se trezeasca la realitate, sa vada ce poate provoca "prostia" unora, ignoranta + altele! Sunt unii oameni care nu mai pot fi adusi pe drumul cel bun ma refer la "distrusi" oricat le-ai explica ca nu este bine ce fac ei o tin pe a lor! Voi ce parere aveti! [ Doresc sa dezvoltam subiectul cat mai mult, sa pastram un limbaj decent si sa stam pe subiect] Doresc si parerea voastra!

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sintem in plin razboi informational si economic. Nu e nevoie de nimic, e nevoie de apocalipsa. Nimeni nu a invatat nimic din ultimul secol. NIMIC.

| Wehrmacht a răspuns:

"Este nevoie de un razboi pentru ca oamenii sa se trezeasca la realitate, sa vada ce poate provoca "prostia" unora, ignoranta + altele!"
Poti dezolva te rog? Deci...nu stiu cum sa zic.Cred ca nici tu nu prea poti sa dezolvi ce-ai spus aici ca n-ai o legatura cu razboiul si ce-l cauzeaza.
Nu exista un "bine" universal.Rusiei de exemplu i-ar fi al dracu' de bine sa aiba cat mai mult teritoriu si o populatie cat mai mare ca n-o sa mai comenteze nimeni la ei.E evident.N-ai ce sa mai comentezi.Pe langa asta, o populatie mai mare inseamna si bani mai multi.Si noua ne-ar fi mai bine daca am pune mana pe gazele lor de exemplu, da' tu vezi cum sunt aia dpdv militar fata de noi? Cam asa ajungi daca o arzi cu egalitatea si binele universal si alte prostii de genu'.
N-ai ce sa inveti din trecut si sa-ti foloseasca in afara de tactici.Greseli? Daca greselile se repeta in ideologii ar trebui sa le spui corect "greseli" si sa reanalizezi ce s-a intamplat si ce se intampla.

| Drolja a răspuns:

Despre ce vorbeşti tu acolo, AndreiCooi?
Nici tu nu ştii, aşa e, dar totuşi, mai uşurel cu invocarea războaielor, că am impresia că le confunzi cu vreun tip de mâncare, dar poate ai naibii gura aurită.
Mare păcat n-ar fi să-ţi zboare creierii, dar mai suntem şi alţii care vrem să mai trăim puţin, să trecem şi de sesiunea asta şi să mergem şi noi în august în concediu la mare.

| Drolja a răspuns:

Poţi să te pişi la oliţă, poate acolo îţi mai vine vreo altă idee excepţională în legătură cu omenirea.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Tu te-ai trezit la realitate? De unde sti ca realitatea ta e corecta? Tu esti pe drumul cel bun? De unde sti ca drumul tau e cel bun? Ce e bun pentru unii e rau petru altii si invers! Cum poti comvinge pe cineva ca dorinta lui de a face ceva e un lucru rau sau bun daca nu ii poti demonstra, daca nu s-a mai intamplat?

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Cat despre razboi, chiar e necesar pentru ca planeta e deja suprapopulata si contiinua sa se suprapopuleze.Planeta asta nu are resure infinite! Marile Tari se cearta pe resurse, de acolo pleaca al treilea razboi mondial.Cu cat ar scadea populatia dupa al treilea razboi mondial? Cum s'ar impartii resursele? Fiecare Tara ce ar rezista dupa al treilea razboi mondial ar avea mult mai multe resurse si bogatii decat au acum. Oamenii ar duce o viata mult mai buna. Dar cum zicea si EINSTAIN "Am vazut primul razboi mondial, l-am vazut si pe al doilea, al treilea nu stiu cum o sa fie, dar al patrulea sigur o sa fie cu sulite si cu sageti". Adica daca ar trilea razboi modial incepe...la ce tehnologie si arme au astia acum e posibil sa rada toata suprafata planetei.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Dupa ce ca vorbesti creanga injuri aiurea cand tu nu ai habar despre subiect. Nici macar nu aduci argumente... Fa-mi o favoare si sterge-ti contul de TPU. Sa fac ceva pe sesiunea si pe excursia ta la mare :*

| PoisonedArrrow a răspuns:

Ce razboi ma? laughing sunt multe interese mondiale sa se mentina pacea, poate doar exterminarea popoarelor sarace