| balaurica a întrebat:

Aveti incredere in ce scrie pe site-ul opritiminciunile.ro? Tema trebuie dezbatuta mult.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De ce trebuie dezbatuta? Pe mine de exemplu nu ma intereseaza ce a spus CNSAS-ul despre Radu Duda (si nici despre altcineva), nu ma intereseaza cu cine voteaza Patriciu, nu ma intereseaza ce salariu ii ofera Guvernul, nici macar ce diplome si-a mai pus la dosar in ultima vreme. Mai ales in contextul in care in ultimii 20 de ani am avut la presedintie:
- cel putin un mebru al Securitatii (membru, nu colaborator)
- cel putin doi presedinti ai caror familii au fost implicate in firme care au castigat multe milioane de euro din afaceri cu statul.
- un absolvent al Institutului Energetic din Moscova, unde a ajuns prin bunavointa Anei Pauker.
In ce-l priveste pe Dinu Patriciu, acesta a prosperat surprinzator de bine sub fiecare din cei trei presedinti, mi-e absolut indiferent daca va prospera la fel si in urmatorul mandat. Iar daca Patriciu nu sustine campania lui Duda, o va face altcineva. Ma simt cumva mai bine sa stiu asta?

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

"Nouăzeci la sută din politicieni strică reputaţia celorlalţi zece la sută." --Henry Alfred Kissinger
http://rezistenta.blogspot.com/......re-de.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nimic impotriva Regelui, dar nu am incredere in actorul - surogat de alteta, Radu Duda si atat, fara titluri.

| poliana a răspuns:

Dar oare putem sa mai avem incredere in ceva? poate mai este o samanta de adevar pe undeva, dar unde?

| balaurica explică:

Nu stim inca trebuie sa mai asteptam o vreme pana putem sa ne informam si sa aflam mai multe. Pana acum eu ma declar pro Principele Radu.

| balaurica explică:

Bravo Regis, daca facem un studiu comparativ vedem ca toti au fost manjiti sau au un trecut dubios, asa ca totusi putem presupune ca Principele Radu nu isi permite sa pateze imaginea Casei Regale. Cel putin are o miza pe cand ceilalti nu au avut nici o miza in afara de averile si cercurile lor de interese.

| balaurica explică:

Ma gandesc uneori daca pentru mine are importanta cu adevarat pregatirea candidatului ca un act de incredere sau ma intereseaza omul si caracterul lui. Principele Radu este o persoana sarmanta, f inteligenta si care ridica putin mai mult stacheta ca m-am saturat de discursurile belicoase ale celorlalti.