| DiannaaMiha a întrebat:

Heiiii...deci,am de facut un referat la istorie si trebuie sa fie o tema care nu este prea desc intalnita sau dezbatuta pe toate site-urile...
Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| ksuper31 a răspuns:

Masonerie,un subiect foarte interesant.Adevarul este ca e mult de scris si e greu sa rezumi atata istorie in 2 pagini.
In orice caz, succes!

| DiannaaMiha explică (pentru ksuper31):

Da,chiar nu m-am gandit la asta...MULTUMESC MUUUULT :* :* :* :*

| ksuper31 a răspuns (pentru DiannaaMiha):

Placerea mea.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Adevarata revolutie din 1987 de la Brasov si cum au fost lasati in sistem pe posturi sus-puse tortionarii de atunci. Ar mai fi o idee si din al doilea razbel rezistenta Poloniei in timpul invaziei nazisto/ruse si post-invazie, cit si Grecia (in special cucerirea de catre nemti a insulei Creta si exemplele de tenacitate extraordinare ale grecilor).

| DarkSpy a răspuns:

Daca nu e prea dezbatuta probabil ca nu vei gasi prea usor documentatie.
Daca e legat de Romania poate vreo domnie sau batalie ar fi interesant.
Daca ar fi universala. cucerirea asiei de Gingis Han ar fi interesant:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ginghis_Han

| DiannaaMiha explică (pentru DarkSpy):

Suna interesant... ceva legat de Romania?
Ma pricep mult mult mai bine la istoria Romaniei... nu conteaza daca e greu de gasit... happy

| Radulescu_Oana_1997 a răspuns:

Pai tu esti fata deci ai putea face ceva despre o femeie importanta in istorie, Ecaterina Teodoroiu sau regina Maria, ce vrei tu.

| DiannaaMiha explică (pentru Radulescu_Oana_1997):

Sunt mult prea intalnite pe toate site-urile happy trebuie sa fie ceva nedezbatut prin manuale big grin, oricum multumesc pentru raspuns :*