| Mayy a întrebat:

Absolventa de lcieu fiind, ma gandeam sa mi depun cere pentru somaj, dar stiu cum se procedeaza. Prima data ce trebuie sa fac, am auzit ca trebuie sa mergi intai la Ajofm ca sa le zici ca vrei sa primesti indemnizatia de somaj si eu te pun in eivdenta, si te programeaza pe cand sa ti duci toata hartiile. Asa e?
Deci daca eu ma duc maine la Ajofm nu trebuie sa duc nicio hartie ci doar le zic ca vreau sa mi depun ca sa ma ia in evidenta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru luarea in evidenta trebuie sa te duci cu actul de identitate, actele de studii si calificare (acestea in original si copie) si o adeverinta medicala din care sa rezulte ca esti apta de munca ori ca ai eventuale restrictii medicale. Numai bine!

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Absolventă de liceu fiind, munca îţi stă în gât?
O mare prostie asta cu acordatul şomajului celor care n-au muncit niciodată în viaţa lor.