| alexandraionela1234 a întrebat:

Buna, acum o luna am fost martora la condus fara permis, fiind pasager. Azi m-au sunat sa vin mâine dimineață la ora 10 la secție cu un părinte, deoarece nu sunt încă majora. Daca știe cineva de ce ma cheama maine din nou si ce se va întâmpla (scuze categoria dar asta e cea mai activă)

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi trebuit sa-ti spuna sau tu sa intrebi pentru ce te-au convocat, noi n-avem de unde sti sigur.
Probabil este pentru a da o declaratie de martor, daca nu ai dat una pana acum sau la prima nu a fost prezent un parinte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să depui mărturtie ca martor în acestr dosar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amenda sigur o sa iti dea, 500 lei ai incalcat legea

| alexandraionela1234 explică (pentru anonim_4396):

Amenda pentru ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Ai fost martora la condus dar nu ai permis ce varsta ai

| suntserios a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Nu lua in serios ce scrie CristiDinBucuresti, este mereu paralele cu intrebarea, de multe ori nici nu o intelege.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Pasagerul nu a savarsit nici o infractiune sau contraventie, cu exceptia cazului ca este major, masina este proprietatea sa si a incredintat masina unei persoane fara permis de conducere sau cu permis necorespunzator categoriei.
Cea care a intrebat a specificat ca este minora si martora, asa ca nu este proprietara masinii, daca ar fi fost ar fi avut dosar penal pentru incredintarea si ar fi fost invinuita nu martora.