| Rocki_1239 a întrebat:

Am 14 si am buletin. Stiti daca pot iesi din tara numai cu un parinte cu tot cu procura de la celalalt? Sau am nevoie de pasaport? ( asta e valabil pentru UE)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti iesi din tara, impreuna cu un parinte, cu cartea de identitate (nu buletin) si cu declaratia celuilalt parinte. Sunt putine tari din Europa pentru care ai nevoie de pasaport, in tarile din UE nu ai nevoie si mai sunt si altele. Numai bine!

| Maryoo a răspuns:

In tarile din UE poti eisi doar cu buletinul si acordul parental(al ambilor parinti), dar daca vrei sa te duci intr-o tara care nu este in UE...trebuie pasaport

| Roby_3118 a răspuns:

Buna! Da iti tebuie pasapor este inposibil fara numai inlegal treci fara!