| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat de la quickmobile un LG G Flex 2 care mi s-a defectat si l-am trimis la service.Cei de la service au spus ca produsul nu poate fi reperat asa ca o sa mi-l inlocuiasca.Ei mi-au propus inlocuirea tot cu un LG G Flex 2.As vrea sa stiu daca eu sunt obligat sa accept propunerea lor sau pot sa aleg un alt telefon?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula inlocuirea se face cu acelasi telefon. Poti solicita si alt telefon, bineinteles trebuie sa fie de acord si ei si sa platesti eventuala diferenta de pret.

| darrio2007 a răspuns:

Nu esti obligat.Dar daca vrei altul platesti diferenta.

| untu a răspuns:

Nu poti sa alegi un alt telefon decat sa accepti propunerea celor de la un service inlocuirea unu mobil de tip LG G Flex 2. Alta optiune nu ai din pacate!

| littleblack a răspuns:

Eu le-am propus sa le ofer diferenta, dar nu au fost de acord.