| MMM30 a întrebat:

Am fost azi in Carrefour si am vrut sa cumpar un produs de 30 lei de la cosmetice. M-am dus sa platesc la casa de la cosmetice si mi-au zis ca nu primesc bonuri de masa, sa incerc la casele de marcat de la iesire. Mi-au scanat produsul, l-am pus in geanta instinctiv si am continuat cumparaturile, iar la iesire am uitat sa il mai dau odata cu celelalte produse. Nu a sunat nicio alarma, nimic. Ar trebui sa ma duc inapoi sa le spun ca a fost o greseala din neatentie? Ce s-ar putea intampla? Ce riscuri sunt daca nu ma duc inapoi?

1 răspuns:
| RitaDeluxxxe a răspuns:

Nu este niciun risc daca returnezi ceea ce ai luat din greseala. Daca il luai si tiuaiu alarmele era caz de dosar pentru furt.Dar gestul de a returna ceea ce ai luat va fi apreciat.