| Megan97 a întrebat:

am o intrebare la care am nevoie URGENT de un raspuns. acum 2 saptamani matusa mea a primit un caine care are deja 2 ani de la o familie care nu prea avea grija de el: desi lucreaza acasa nu il scoteau pe benny(cainele) deloc afara. dupa 3 zile de cand au primit cainele fostul lui stapan a sunat-o pe matusa mea spunandu-i ca doreste cainele inapoi dar dupa cateva ore i-a dat mesaj spunandu-i ca poate pastra cainele. recent a inceput sa sune din nou dar matusa mea nu mai doreste sa dea cainele deoarece atat ea cat si verisoara mea de 8 ani s-au atasat de el. acum, fostul stapan a facut plangere penala pe numele matusii mele si ea este nevoita sa dea cainele maine inapoi. trebuie sa mentionez faptul ca atunci cand a primit cainele nu a semnat nicio hartie si la inceput acel tampit de stapan i-a spus ca il da imprumut 2 saptamani desi i-a adus acasa matusii mele absolut toate lucrurile acelui caine( jucarii haine de iarna sampon absolut tot, ceea ce nu se prea face atunci cand dai un caine imrumut 2 saptamani). daca stiti ce s-ar putea face pentru ca matusa mea sa pastreze acel caine si nici plangerea penala sa nu o mai aiba atunci va rog sa ma contactati CAT MAI CURAND deoarece de maine nu se mai poate face nimic. adresa mea este: fake_smile07@yahoo.com

Răspuns Câştigător
| AnnaAnnne a răspuns:

In primul rand matusa ta trebuie sustinuta de niste martori care au fost de fata cand i.au dat cainele. Daca i l.a dat de tot matusa ta ar trebui sa.l pastreze dar ar trebui sa.i fi dat si niste acte carnetul de sanatate al catelului, dar daca i l.a dat in grija doar 2 saptamani imi pare rau matusa ta nu are ce face proprietarul catelului are tot dreptul sa il ia, eu ii sugerez sa.si ia un catelus de puiut care sa se ataseze doar de ea si de verisoara ta ca acest cred ca va plange dupa stapanul lui mereu chiar daca o sa.l pastreze o sa.i fie dor de el si o sa.i simta lipsa.Am si eu catel a stat 3 luni la bunicul meu la tara(ruda pe care o cunostea) si statea mereu la poarta sa ne astepte, ii era dor de noi.Cand a venit tatal nostru sa.l ia a fost cel mai fericit catel din lumehappy. Sper ca te.am ajutat, sa ai o zi frumoasa

| Megan97 explică (pentru AnnaAnnne):

A primit absolut tot si carnetul de sanatate tot ce tinea de acel caine...si dupa s-a trezit: il vrem inapoi...

| AnnaAnnne a răspuns (pentru Megan97):

Nu estel corect din partea proprietarului catelului, daca i l.au dat de tot cred ca ar trebui si matusa ta sa faca plangere daca vrei o intreb pe mama mea ce se poate face poate te ajuta ea ca e judecatoare

| Megan97 explică (pentru AnnaAnnne):

Multumesc dar nu mai este nevoie...a dat cainele inapoi azi dimineata iar tipul si-a retras plangerea.asta este. poate isi va lua alt caine.multumesc oricum din nou

| AnnaAnnne a răspuns (pentru Megan97):

Nu ai pentru ce un catelus pe care il va lua de mic se va atasa de ea si de verisoara ta fara probleme si il vor iubi foarte mult.Sa ai o zi frumoasa!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-aveti ce face, va trebui ca matusa ta sa restituie cainele. Numai bine!

| Stassy a răspuns:

Da'l in judecata pe handicapatu' ala si gata.