| teodoraandreea a întrebat:

Buna,am si o intrebare, invatatoarea mea face particular acasa cu mai multi colegi de ai mei, eu am auzit ca profesorii n-au voie sa faca cu proprii elevi lectii particulare. exista vreo lege cu acest subiect?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege.
In schimb daca ia bani pentru aceste lectii trebuie sa plateasca impozitul pe venit.

| darrio2007 a răspuns:

Intreab-o si pe ea acelasi lucru.Vezi ce spune.

| MitroKta a răspuns:

Ba da, are voie. Cu cine sa faca meditatie daca nu cu proprii elevi? Insa, trebuie plateasca tva din banii pe care ii ia. Te agiti degeaba. Daca ai bani si nu te descurci cu invatatul poti sa te duci si tu, insa daca te ajuta inteligenta, poti sa inveti acasa.

| teodoraandreea explică (pentru MitroKta):

N-am nevoie iau numai 10

| MitroKta a răspuns:

Pai atunci nu trebuie sa iti faci sange rau. Nici eu n-am facut meditatie si o vreme eram incurcat de faptul ca majoritatea colegilor faceau meditatie la diriginta mea. Dar mi-a trecut cand mi-am dat seama ca n-am motive. Pana la urma de ce as fi dat banii, doar ca sa fiu la fel ca toata turma? Nu se merita.

| ioana21S a răspuns:

Nu cred ca exista vreo lege pentru asta.Mai face si ea un ban in plus.Du-te si la ea.