| MariaIoana a întrebat:

Anul trecut, cand m-am casatorit, totul a fost facut in graba si am apucat sa imi schimb doar buletinul, permisul de conducere, nu. Apoi, am plecat din tara.A trecut 1 an si 6 luni de atunci.Acum,trebuie sa merg in tara cu masina, sa conduc eu, alt sofer nu avem.
E o problema ca nu mi-am schimbat permisul? Ce se poate intampla daca sunt oprita si numele de familie de pe buletin nu corespunde cu cel de pe permis?(desi prenumele, poza, adresa, corespund)
Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta sa nu incalci regulile de circulatie si nu o sa fii oprita de politisti. Dupa sosire du-te si ti-l preschimba. Numai bine!

| Robery a răspuns:

Nu este nimic

| TheMLG a răspuns:

Majoritatea politistilor ar intelege. In cel mai rau caz iti da amenda sau iti ia certificatul de la masina ( cum am patit eu cu un tampit) dar ii dai proces si il castigi usor.

| sebyr a răspuns:

Dupa mine atita timp cit esti in afara romaniei nimica, dar cind intrii in ro o sa-ti faca pb, trebuie sa le dai ceva dar nu ar trebui sa fie o pb oricum te gasesc prin internet si vede tot cine ai fost si cine esti