| luxor a întrebat:

As avea o intrebare mi sa furat un telefon si la politie am dat o declaratie mincinoasa despre cum sa petrecut, desi nu eram vinovat.
Telefonul sa gasit la fel si vinovati si nu stiu dc politia nu vrea sa imi restituie telefonul? Ma puteti ajuta cam cu ce credeti ca se va intampla in continuare... dc nu mil restituie, si cam ce as putea primi pentru ca am mintit?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu te-ai gandit ca daca ii prinde pe aia, ei o sa zica o alta locatie decat ce ai zis tu? Ca doar nu te-ai inteles cu ei sa mintiti impreuna happy

| bogdand a răspuns:

Pai eu zic ca nu o sa ai probleme pentru ca e cuvantul tau impotriva cuvantului unui hot.Eu zic sa o tii pe a ta. Telefonul nu ti-l restituie inca pentru ca e multa hartogaraie de facut si politia romana are 2 viteze, incet si foarte incet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu ai auzit, de cele 10 porunci? sa nu depui marturie mincinoasa? stii tu ce inseamna sa faci ani de puscarie pe nedrept? te joci dea Dumnezeu cand e vorba sa hotarasti tu soarta unui om cu o vorba proasta. o minciuna.sincer nu stiu ce efect va avea minciuna ta, dar cred ca nu unul benefic. poate o amenda serioasa, care sa intreaca cu mult pretul telefonului, si care sa echivaleze efectul minciunii.luxor a fi om e lucru mare.pentru mine, fara sa am ceva cu tine, in particular, ci cu mincinosii in general, ii consider niste jigodii, incapabile sa-si asume greselile lor, aruncand vina pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii chestia cu tepes? un sarac a gasit o punga cu bani. a luat-o si a dus-o domnitorului.pagubasul a venit la domnitor ca atunci domnea cinstea.si acesta l-a intrebat, daca-i punga lui. da a raspuns acesta. poftim ia-o.atunci acela s-a apucat sa numere banii.doamne zice, sunt numai 99. daaa? atunci nu e a ta. las-o aici si sa asteptam pana va fi gasita una cu 100, de galbeni.trage si tu o concluzie.

| luxor explică:

Tepes...Nu am mintit asa de grav doar am schimbat locul unde s desfasurat. Si am aratat adevarati faptasi...si sa adevarit ca acea sunt.