| Cybele a întrebat:

Bună! Ați dori ca România să se unească cu Republica Moldova?
De ce da sau de ce nu?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Basarabia e ro - ar fi bine dar rusii nu le da voie. In rep md dentistul e mai ieftin decat in RO

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu as dori. Romania e prea saraca ca sa isi permita asa ceva.

| sierra1 a răspuns:

Lasă-i să stea acolo unde sunt cu problemele lor cu tot - că ș-așa au o sumedenie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Altă întrebare

| Cybele explică (pentru CristiDinBucuresti):

Esti frustrat?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cybele):

Nu, tu esti

| Meme10Meme a răspuns (pentru Cybele):

Lasa-l, a zis de mine ca sunt bou pentru ca am ironizat o intrebare tampita.

| mihai69 a răspuns:

Nu avem deja destule clanuri de interlopi? Mai vreți și mafia rusă?!?

| Drimmero a răspuns:

Nu, ar trage Romania in jos mai mult decat e. Aia si asa sunt sub influente rusesti de ceva timp, nu ne mai trebuie rusnaci in plus, ii avem pe ai nostri. Cu toate ca Moldova e pamant romanesc, mai bine raman asa cum sunt acum, e un bine pentru amandoua.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu
in primul rand modovenii se cred moldoveni, nu romani, si nu o sa uit niciodata asta
iar apoi, cat de saraci si corupti suntem noi, ei sunt si mai si, asa ca v-a trebui sa ii ducem in spate cateva decenii pana ajung doar la nivelul nostru

in plus, oricum, cei care vor, isi fac rost de cetatenie romana

| Vântulalb a răspuns (pentru Zuzu1991):

Au aproape toti cetatenie romana. Cei care nu aveau dreptul legal (dat de Basescu), isi fac rost.
Daca ai cunostinte prin Moldova noastra, intreaba si vei afla cat de multi isi iau pensiile de la noi (de varsta si de boala), bilete la tratament, alocatii pentru copii, ajutoare de insotitor si tot ce se poate pe baza cetateniei. Ba chiar au unele facilitati in plus fata de noi pentru ca sunt... saracii de ei, "fratii nostri".
Stiai ca dupa 1990 regimul i-a improprietarit pe toti (la sat si la oras, taran, muncitor, functionar, etc) cu pamant? Nu retrocedare! Improprietarire. Stiu asta de la o profesoara din Chisinau care isi face vacantele cu bilete de tratament de la noi. Pentru ca e de acolo, pentru ca e profesoara, are bilete gratuite. In toate judetele de granita-est, institutiile au povara lor.

| goguPatent a răspuns:

De ce sa dorim sa ne unim cu cineva care nu vrea asta?

| Meme10Meme a răspuns:

Da,e clar.

| Jus7t a răspuns:

Doare n banană

Răspuns utilizator avertizat
| LupusDei1993 a răspuns:

Moldova pământ românesc!

| Lizuca1234 a răspuns:

Romania e Romania. punct. suntem prea saraci si corupti ca sa mai primim pe cineva.

| stefiiii3 a răspuns:

Nu prea as dori acest lucru, ca tara, Repuplica Moldova nu este dezvoltata iar asta ar aduce mai rau pentru Romania. Stiu ca sunt romani, dar cat mai curand majoritari vor fii rusii acolo, deci cam de asta spun nu.

| Oanasecret1 a răspuns:

Da de ce nu