| alexandraionela1234 a întrebat:

Bună, azi când ma duceam spre casă, m-a oprit poliția, pentru un control de rutină, nu aveam permisul și buletinul la mine, le-am uitat. A coborât la mine un polițist tinerel, de vârsta mea, i-am dat actele mașinii, care sunt pe numele lui tata si i-am spus ca am uitat permisul și buletinul acasă, s-a dus la mașină, cred ca să verifice, s-a întors și mi-a cerut datele si am mai vorbit puțin, era foarte drăguț, mi-a zis "știi ca amenda pentru asta e vreo 13 mil nu?" și i-am zis "și mi-o dai?" și zâmbea asa și mi-a zis data viitoare sa fiu mai atenta, sa nu le mai uit. Tot timpul zâmbea la mine. Nu m-a pus sa semnez nimic. E posibil sa îmi trimită amenda acasă? Din ce am dedus nu a vrut să-mi dea amenda ca m-am purtat frumos si se purta și el drăguț cu mine.Dar acum nu știu dacă mi-o trimite acasă. E posibil dacă nu mi-a zis sa semnez și nu m-a înștiințat de vreo sancțiune? (scuzați categoria)

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu primesti nici o amendă, stai linistită.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vroia sa iti dea amenda, ti o dadea pe loc...

| siriusblack98 a răspuns:

Nu iti trimite nici o amenda acasa, stai chill. Daca iti dadea amenda aflai atunci pe loc.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca erai baiat, situatia era alta probabil. Deci stai linistita, politistul era in limba dupa tine si ai scapat cu avertisment verbal de data asta.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Ai scăpat! happy