| lucianblaga2001 a întrebat:

azi la scoala m-am batut cu un tigan. m-a lovit in barba si eu i-am dat. a aparut un pro si m-a dus la directiune, iar directoarea mi-a zis ca o sa chme comisia de disciplina si scaderea notei la purtare, poate si mai rau (EXMATRICULARE). ACEL TIGANUS din a a 8-a sa mai luat de mine si eu nu am avut nicio vina. am si martori. DIREctoarea a zis ca o va sanctiona pe diriginta, portar(am iesit din curtea scolii si ne-am batut, iar portarul nu a vazut ca eu nu plec acasa pentru nu aveam ghiozdan) ce sa fac? pentru ATAT ma poate exmatricula? nici nu m-a ascultat directoarea sad. asatept raspunsurile voastre.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa spui adevarul. Spune-le si parintilor ce s-a intamplat. Pentru luarea unei sanctiuni trebuie sa se faca o cercetare, sa fii si tu ascultat si sa asculte si martorii, altfel sanctiunea nu este intemeiata.
Daca bataia a fost in afara scolii nu cred ca te va exmatricula, este una dintre cele mai grave sanctiuni.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Green66 a răspuns:

La școală îți scad media și ai scăpat, țiganul însă nu uită și nu iartă.

| lucianblaga2001 explică (pentru Green66):

Hahah tiganu ala e adoptat, nu trebuie sa ma ierte ca il bat peste o luna, in vara :O