| adryenutssa96 a întrebat:

Cine stie cat costa o copie tradusa in italiana si legalizata dupa certificatul de nastere? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| neaivan a răspuns:

Costul aplicarii apostilei costa 25 lei/document, costul traducerii variaza de la 18 la 25 lei/pagina sau document la care se adauga cca. 38 lei pretul de legalizare al traducerii de catre notar. Un total aproximativ al costurilor pentru apostilarea, traducerea si legalizarea documentelor mentionate este 130 lei.
Apostila se anexeaza la documentul original apoi se traduce si se legalizeaza la notar. Pentru aplicarea apostilei trebuie sa va adresati prefecturii din orasul de domiciliu.

1 răspuns: