| teiube a întrebat:

Buna daca am 17 ani mai primesc alocatie de la stat si daca da cat

Răspuns Câştigător
| Sl0 a răspuns:

Mai desteptilor.Atata timp cat ai sub 18 ani primesti pbligatoriu alocatie.Iar dupa 18 ani daca cotinui studiile si nu ai ramas repetent tot mai primesti alocatie.Da funda cui vrei tu!@

6 răspunsuri:
| Dani04 a răspuns:

Are dreptate DeepSide00.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa primesti pana la 18 ani.
Momentan o alocatie este 42 lei, o sa mai creasca(sau chiar sa scada) in timp.

| Blackwoman27 a răspuns:

Da primesti alocatie pana la 18 ani, primesti ca toti ceilalti.

| Dyana_3851 a răspuns:

Da primesti...si cat nu stiuthinking

| Ph0enix a răspuns:

@BlackWarriors2012
Nu ai dreptate. Si eu am 17 ani si primesc alocatie [42 lei], dar am colegi care au 18 ani si unii care au 19 si primesc alocatie oh go on
In concluzie Anayrda, nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca vei avea alocatie, dar asta doar daca esti la scoala, dupa ce termini nu o sa mai ai. straight face

| BlackWarriors2012 a răspuns:

Da primesti alocatie si eu acum primesc si am 17 ani nu mai la 18 ani nu primesti da la 17 ani primesti alocatie da la 18 nu mai primesti funda plzzzz poti cauta si pe net sa te convingi sau sa intrebi postasu si ati va zice ca la 18 ani nu mai primesti alocatie nu mai la 17 ani primesti alocatie ca si eu primesc acum da la 18 mi-a spus ca nu mai primesc da la 17 ani primesti sigur ati garantez eu asta Funda plss ca eam ajutat