| iulia80 a întrebat:

repetentii mai primesc alocatie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alocatia de stat pentru copii se primeste pana la 18 ani, indiferent de situatia scolara, bineinteles daca nu esti angajat in munca.
Abia dupa 18 ani, daca ramai repetent, nu mai primesti alocatie.

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Alocatia o primesti pana implinesti 18 ani, daca esti elev la zi, indiferent daca esti repetent sau nu.

| Iulian03 a răspuns:

Buna Iulia! repetentii desigur, nu mai primesc alocatie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la varsta de 18 ani se primeste alocatie daca este elev si merge la scoala!
Doar in cazul unor abateri grave sau absente scolare se ia alocatia!
Pot sa fie repetenti de cate ori vrei daca nu au 18 ani si tot o primesc!
Funda?:*

| CrazyGirll a răspuns:

Da..Alocatia se primeste pana la 18 ani.