| Synthetic a întrebat:

Bună! Dacă cumpăr chestii de la un magazin și le vând la mine pe site este legal? Ma refer strict de jucării, încărcătoare etc. Depun și la anaf la venituri dar sunt curios dacă e legal sa cumpăr de undeva și sa vând la mine

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal doar daca ai o firma cu asemenea obiect de activitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca detii o firma prin care faci acesta operatiune e legal.

| DonMoldo a răspuns:

Pai da și aia de la magazine cum crezi că fac laughing

| vatadezahar24 a răspuns:

Ceea ce faci tu se numește drop shipping. Atâta timp cat deții o firmă totul este legal, deci nu trebuie să îți faci griji!