| fatmatosun a întrebat:

Buna.
As vrea sa cumpăr haine de pe shein dupa care sa le vând eu cu un mic câștig in plus.
As putea sa le pun undeva pe un site sau magazin online?
Dar cum se face?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai ai posibilitatea sa iti creezi propriul site si sa-l promovezi, poti crea pagina pe Facebook sau mai simplu poti sa iti creezi cont gratuit pe olx, publi24 si sa postezi acolo anunturi cu haine!

Eu zic ca astfel de "afaceri" nu-s deloc profitabile daca nu stii ce faci, bine nimeni nu s-a nascut invatat, dar gandeste-te daca 3 clienti retruneaza hainele si tu pierzi banii de transport
Societatile mari de fashion au asemenea capital ca si daca 10 pe zi le returneaza hainele tot au de unde.

Nu vreau sa iti tai aripile, doar ti-am zis si ce este de luat in calcul.

Cand te extinzi insa daca iti merge treaba, te inregistrezi, iti faci SRL, apoi faci un contract cu firma de curierat, totul devine mai simplu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai da banii aiurea ca nu le vinzi, oamenii nu au bani de haine, abia ajung de mincare si facturi banii, iar cei mai multi cumpără haine second hand ieftine, asa ca tu ca sa faci profit trebuie sa le vinzi cu mai mult decat le cumperi, si de unde le cumperi te costă vamă transport ca nu i ti vinde gratis nimeni. Iar in afara de olx nu ai unde sa vinzi, sau okazii dar ăia i ti i au bani sa pui anunturi, mai sunt site uri de anunturi publi 24 dar nu le vinzi daca ai preturi mari.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu va cumpara nimeni de la tine, ca ala care se pricepe sa caute online, va alege firma mama shein si va platii mai putin, decat sa cumpere de la tine, platind mai mult. In plus, tu nu poti cumpara toate produsele lor, cu toate masurile lor, deci nu poti face ceea ce ei fac, pentru ac ei au fabrica, iar tu trebuie sa cumperi cu banii jos, tot ce ei vand.doar ce poti sa aduci tu, adica marfa

| StefanElena07 a răspuns:

Buna, te as putea ajuta cu prețuri foarte mici? scrie-mi dacă vrei detalii