| Ioanaroxanabuliga12345 a întrebat:

Buna. Daca mi-am depus actele pentru pensia de urmas, când le-am depus mi s-a spus că voi primi din urmă cu un an, pensia pentru că nu mi-am mai depus actele deoarece credeam ca nu mai am dreptul fiindca am nascut si mi-a venit cuponul acasā iar apoi am primit pensia pe o luna, dar cea din urmă nu am primit-o. Oare știți de ce sau dacă o voi mai primi?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, intreaba la Casa de Pensii Publice din judetul tau.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ați beneficiat de pensia de urmaș pentru că nu aveți 26 de ani și sunteți în continuare la facultate pe baza adeverinței de la universitate.
Pensia retroactivă, dacă nu a venit în prima lună integral, întrebați la Casa de pensii, căci este posibil ca să vină în etape egale, nu toată odată!