| Daniela_Simo_1992 a întrebat:

Buna

Dupa cat timp dupa ce am dus toate documentele necesare la Casa de Asigurari, apar in sistem ca asigurat? Si in cazul in care trece timp si nu mai apar...ce pot face?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ar trebui sa apari de a doua zi, daca introduc datele in sistem.
Daca nu apari te interesezi la CASS din judetul tau.

| CorinaXLR8 a răspuns:

Daca nu a dat actualizare in sistem poate dura si o luna pana apari la medicul de familie ca asigurata, daca trece asa mult timp si nu apari te întorci unde ai depus actele si le spui ca ai băgat actele si nu apari asigurata, va trebuie sa dea actualizare si se rezolva.

| Daniela_Simo_1992 explică:

Mi-a spus ca va aparea in sistem dupa o saptamana... dar au trecut 10 zile de cand am depus, si nimic. Mi-a dat atunci un biletel pe care scrie Calitatea de asigurat si specifica numarul si data. Il pot folosi in cazul in care trebuie sa merg la medic, pana se actualizeaza in sistem?