| MarissaSilvia a întrebat:

eu m-am inscris la SNSPA, Facultatea de Stiinte Politice si am dat examenul la prima sesiune de prestare pe care l-am luat cu nota 9. Intrebarea mea este daca trebuie sa mai particip si la examenul din luna iulie? Eu sunt multumita de nota si nu as mai vrea sa paticip si la aceea. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Scrie destul de CLAR pe site :)
Este suficient să participi la o SINGURĂ sesiune!

"Admiterea la specializările Sociologie și Psihologie se face în cele două sesiuni de pretestare pe baza a două criterii de evaluare:
Interviu: susținerea unei scrisori de intenție în fața comisiei de pretestare și se notează cu admis/respins.

Nota la una dintre discipline examenului de bacalaureat: sociologie, psihologie, economie, matematică, limba română, filosofie sau logică și argumentare (pe baza acestei note se va face ierarhizarea)." - SURSA :
http://admitere.snspa.ro/index.php?page=licenta

Vezi alte detalii şi la linkul :
http://admitere.snspa.ro/index.php?page=calendar

Toate cele bune!