| Diaconu_Dragos_1998 a întrebat:

Buna la toti, am o intrebare pentru cei ce stau in chirie, la scara blocului este o camara unde se tin chestiile de curatat scarile si gunoiul care nu contine plastic(deseuri alimentare), langa acea camaruta sunt 2 tomberoane pentru deseuri plastice, intr-o zi maicamea a coborat sa arunce gunoiul, in acea plasa cu gunoi nu se aflau plastice, dar maicamea nu a aruncat gunoiul in acea camaruta ci in toberon( noi nefiind informati cu privire la asta) maicamea cand sa urce sus a fost oprita de presedintele bocului spunandu-i ca daca mai aruncam necorespunzator gunoiul ne va da amenda. Aici si intrebarea mea: pot presedintii de bloc sa dea amenzi locatarilor?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ei nu dar pot pune pe cineva de la primarie sa va amendeze. Pe tomberoanele de gunoi scrie ce poti sa pui in ele. Trebuie doar citit!