| marym20 a întrebat:

Buna. Scurta istorie: m-am dus de dimineata la spital, ca aveam programata o interventie si ajungand la 7:30, nu am platit parcarea publica (Brasov). La ora 8 aveam alarma pe telefon, sa platesc ora de parcare, dar au venit asistentele, ma rog, n-am mai platit. Pana la ora 11:30, cand am revenit in salon. Am primit instiintare de neplata a locului de parcare. Aveti idee ce urmeaza dupa aceasta instiintare? Am sunat la firma de parcari si au zis ca in termen de 6 luni va veni o contraventie, ceva de genul acasa. Dureaza asa mult? Presupun ca nu am vreo sansa sa o anulez nu? Mersi pentru raspunsuri.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa cum chiar tu recunosti esti vinovat de neplata parcarii, asa ca n-ai cum s-o anulezi.
Cand primesti procesul-verbal de contraventie este bine sa platesti amenda in maximum 15 zile si ai favoarea de a plati numai jumatate din mimnimul amenzii.

| marym20 explică (pentru Ioandelasal):

Am înțeles. Măcar atât. Mulțumesc

| Violleta2022 a răspuns:

Plateste urgent parcarea, ca amaneda neplatita vine cu penalizari si posibil luat puncte dupa permisul auto.
Fugi acum, pana nu trec cee 15 zile si poti plati jumatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O să îți vina o amendă, o să o plătești și gata

| ioana748 a răspuns:

Din pacate nu puteti anula dar sa faceti cum v a sfatuit domnul @loandelasal.
Multa sanatate,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-au gasit cu masina parcata pe langă ceasul rău și m-am uitat prin jur să văd cine a indraznit să-mi pună hârtiuța in geam.
Si am vazut dupa scurt timp pe omul acela cu parcarile, l-am rugat frumos sa rezolvam cumva si a venit cu ideea sa platesc pentru o zi intreaga.
Si gata.