| Prodan1991 a întrebat:

Bună seara am și eu o întrebare
Sunt citată intr-un proces în care sunt eu partea vătămată! Trebuie sa mă prezint și eu? Avocatul meu e plecat din țară nu se poate prezenta! Trebuie sa mă prezint și eu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu se poate prezenta avocatul ar fi bine sa te prezinti, ca sa vezi ce se discuta in sedinta de judecata si sa poti interveni la nevoie.
Nu este obligatoriu sa te prezinti, de altfel avocatul tau ar fi trebuit sa dea o delegatie de substituire unui coleg, se practica de destule ori asta.