| Cosmincosmin25 a întrebat:

Bună seara! Am o întrebare, un minor de 16 ani vrea să se întoarcă în țara sa natală, România. El acum fiind în ( Suedia) poate călători cu avionul neînsoțit de nimeni și neavând procură?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus problema este legea suedeza, asa ca acolo va trebui sa se intereseze daca poate pleca sau nu in conditiile expuse.
In Romania va putea intra fara probleme.

| Holiday a răspuns:

Cel mai probabil, da. Pentru informare exacta, poti contacta telefonic Ambasada Romaniei din Suedia si iti va da toate detaliile.

Răspuns utilizator avertizat