| Stefan2278 a întrebat:

Buna seara, aseară a trecut poliția și ne-a oprit și ne-a cerut datele gen numele și data nașterii și pe ce strada stau și Nr nu mi l-a cerut, e posibil sa iau amenda?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai facut ceva ilegal, respectiv vreo contraventie, nu vei fi amendat.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa iei amenda, faceai ceva rau sau ilegal?

Asemenea controale sunt frecvente si normale noaptea, pentru ca noaptea se dau spargeri, talharii, violuri, accidnete si daca se raporteaza ceva in zona unde te-au gasit pe tine, atunci vei fii considerat suspect si vei fii chemat la investigatii, la Politie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai facut ceva ilegal ca sa iei amenda?

| ReddY25 a răspuns:

Cine știe ce ați făcut.Probabil era doar un control de rutina, nimic de speriat