| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa trec in Bulgaria in 9 august si imi expira buletinul in septembrie. Se poate trece? Dau fundalaughing))

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate.

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartea de identitate se poate face cu 180 zile inainte de expirare. Mergi si fa-l acum! Daca nu expira pe timpul cat stai in Bulgaria nu merita sa te agiti.

| darrio2007 a răspuns:

Nu, pentru ca septembrie este dupa august, ha, ha!

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca Bulgaria, Ungaria si alte cateva tari europene, ne-au inchis accesul sa le intram in tara.
Verifica la cunsulate sau la Politia de frontiera, inainte sa pleci, sau sa-ti faci probleme cu expirarea buletinului.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc!

| aditimus a răspuns:

Ai timp sa faci unul nou si sa fi linistita.

| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Ok, multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si seara este la 5 dimineata, iar tu erai ametita la acea ora.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La momentul scrierii intrebarii era ora 10, pana s-a aprobat intrebarea o fi fost ora 5 asa ca stai calm/a pisihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti expira buletinul
ramane valabil inca 90 de zile de la sfarsitul starii de alerta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate trece laughing

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Păi, dacă expiră în septembrie, iar tu ai să treci în Bulgaria în data de 9 august, care ar fi problema?