| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

Sunt la scoala de soferi timp de 5 luni, si am facut numai 3 sedinte cu instructorul. Si imi vine sa ma mut la alta scoala care are peste 10 sau 100 de instructori. Am ales scoala greşită, din pacate au venit alte persoane care au fost la instructorii lor precedenţi care si-au dat demisia, si s-au pricopsit cativa cu al meu instructor (desi venise alti instructori noi, nu inteleg de ce nu putea sa ii astepte pe astia?) offf. daca m-as intoarce in timp, mi-as da 10 palme peste faţă. Din păcate (ca prostu') am plătit 700 lei, si trebuie sa ajung pana la 1.300 lei. Dupa ce termin ultimele 10 şedinţe (ca urmează sala) pot sa ma mut la alta şcoală de soferi, la asta scoala asta recentă nu am nicio sansa in veci.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti schimba scoala, doar ca o vei plati si pe urmatoarea.

Bula
| Bula a răspuns:

Problema ta NU este scoala, ci persoana instructorului sau chiar TU.
Sunt unii care incata usor, altii mai greu, ca la orice scoala.

Daca vrei sa inveti si bine, vorbeste cu un sofer cu vechime mare (peste 10 ani) sa te invete, care nu a avut accident cauzat de el si are la activ sute de mii de kilometrii conduse!
De exersat poti si pe drumuri de camp sau terenuri virane pe care nu este circulatie publica sau chiar pe pasuna de dupa ploaie.
Asemenea experiente cumulate pot face si din tine un sofer bun.

| ubhgyfytddtfhfgdf explică (pentru Bula):

Am incercat! Problema e ca nu stiu sa bag in vitez, si ma incurc rareori la pedale si la schimbator. Am exersat cu vecinul meu, mi-a spus sa trec peste cele 10 şedinţe si dupa aia o sa mai incerc sa ii conduc Masina. Off. Viata asta mi-o trage rău pe la spate, alti colegi de la mine din clasă sau dus in orase mar ale judeţului, si sunt multi instructori liberi acolo. Ii cheama foarte des. Eu m-am procopsit cu altceva.

| Vlad244 a răspuns:

Sau cum se face si mai nou de ex un prieten nu a luat examenul din cauza polititstului, instructorul spunandu-i dupa ce a esuat ca trebuie sa mai faca 5 ore de condus care trebuie platite si ca sa il ia 200 de euro la politist prin instructor. ca altfel nu o sa il i-a