| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Am 17 ani si am nevoie de un cont la banca.
De ce acte am nevoie, trebuie sa ma însoțească cineva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie doar de cartea de identitate si sa te insoteasca un parinte, la fel cu carte de identitate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, un parinte si sa nu uiti buletinul tau (plus certificatul de nastere, sa te asiguri).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie să fi însoțit de un adult care să aibă cartea de identitate la el.

| Skarr a răspuns:

Nu stiu cum e la banca dar eu cand am incercat sa-mi fac card stiu ca am fost cu mama si au zis ca trebuie buletinul meu al mamei. Certificat de nastere, Daca ai si de divort cred. Si cam atat

| wawadkaods a răspuns:

Poti sa faci cont bancar de la 14 ani normal, si ai nevoie doar de buletin si eventual sa vina parintele tau legal cu tine (mama sau tata).