| dende95 a întrebat:

Am auzit ca pentru a intra in partidul poporului nu trebuie sa ai implinita varsta de 18ani! este adevarat sau ma pacalit cine mi-a zis?

Răspuns Câştigător
| adela93 a răspuns:

Desi varsta fizica trebuie sa fie de cel putin 18 ani, varsta pe care o reflecta intelectul celui care doreste sa se inscrie in partidul OTV-ist nu are voie sa fie mai mare de 10 ani.
Cel putin nu am avut cazuri > 10 pana acum.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de prevederile statutare, vezi Statutul si o sa afli. Numai bine!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Fals.
Dupa 18 ani poti intra in ce partid vrei si ai drept de vot!