| coosmin24 a întrebat:

Este adevarat ca la 18ani trebuie sa-ti schimbi buletinul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da insa nu la toata lumea.Scrie si pe buletin data expirarii.Si de obicei expira exact in ziua in care tu faci 18 ani

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În afară de perioada de valabilitate care se regăsește pe cartea de identitate a fiecărei persoane, el se mai poate schimba în urma schimbării numelui și/sau prenume.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Scrie pe el pana cand este valabil!

| CudiDaKid a răspuns:

Nu cred.eu stiu ca la 24 ani

| CosteaVlad a răspuns:

Doar la unele persoane, la care valabilitatea buletinului a fost de numai 4 ani. Am prin clasă ceva cazuri din astea. Al meu e valabil 10 ani, nu pot să-mi dau seama de ce nu le-au făcut pe toate la fel, rămâne o adevărată enigmă pentru mine chestia asta...

| Vizitiul a răspuns:

Buletinul sa schimba odata la 10 ani, l-ai facut la 14 ani, o sa-l schimbi la 24! Numai bine.

| Irina117 a răspuns:

Da, la 18 ani trebuie schimbat, pentru ca expira! Pana atunci mai crestiwinking

| ianculescul a răspuns:

Vezi ca iti scrie pe buletin cand expirawinking

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Dk ai valabilitatea la el de 4 ani, schimbi dupa 4 ani, unii au valabilitate 10 anitongue.eu de ex am valabilitate 4 ani, anul asta il schimb love struck mitso ca nu mai trec numele parintilor, ca deh suntem pe cont propriu :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Scrie si pe buletin data expirarii.Si de obicei expira exact in ziua in care tu faci 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da il schimbii mereu l 4 ani big grin