| adrili10 a întrebat:

am câteva întrebări.
Dacă am terminat o facultate la buget se mai poate sa ma înscriu la școala de maiștri militari?
Va trebui sa achit taxa de școlarizare de la facultatea terminată sau se plătește școala de maiștri?
Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, desi eu nu-i vad rostul. Nu va trebui sa platesti scolarizarea la maistri militari, care este scoala postliceala, plata se prevede doar daca vrei sa faci a doua facultate, dupa ce ai facut prima pe loc bugetat.

| adrili10 explică (pentru Ioandelasal):

Facultatea e de inginerie electrica și ma gândeam ca ajuta și la maiștrii militari. M-am gândit la aceasta optiune, pentru ca cred eu salariul este mai mare ca in domeniul privat.
Multumesc.

| sierra1 a răspuns:

Dacă facultatea e in domeniu in care e scoala de maiștrii, incearcă o angajare directă (greu dar nu imposibil)